رفتن به بالا
  • شنبه - 21 بهمن 1396 - 00:06
  • کد خبر : ۴۶۱
  • مشاهده :  350 بازدید
  • چاپ خبر : تنوع اقوام، مذاهب و احزاب فرصتی بزرگ برای تقویت وحدت ملی است
قائم مقام حزب اعتماد ملی در گنبدکاووس:

تنوع اقوام، مذاهب و احزاب فرصتی بزرگ برای تقویت وحدت ملی است

قائم مقام حزب اعتماد ملی وجود اقوام، مذاهب و سلیقه‌های سیاسی را فرصت بزرگ تقویت وحدت ملی در ایران اسلامی دانست و تاکید کرد: باید منافع ملی تبیین شود و همه احزاب و جریان‌ها بر آن توافق کنند.

سلام گنبد | حجت الاسلام رسول منتجب نیا عصر جمعه در مراسم جنگ انقلاب در گنبدکاووس اظهار داشت: ایمان و باورهای دینی مردم و ایستادگی آن‌ها بر این ایمان، رهبری و مدیریت بی‌بدیل امام خمینی (ره) و وحدت و انسجام ملی، سه عامل پیروزی و بقای انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: این انقلاب از مساجد و با شعار “الله اکبر” آغاز شد. هنر امام این بود که به مردم از اقشار مختلف روحیه خودباوری و اعتماد به نفس بخشید. این “ما می‌توانیم” به آحاد مردم انسجام فوق‌العاده‌ای داد تا باور کنند “همه با هم” می‌توانند کشور را از لوث نظام شاهنشاهی پاک کنند. امام مانند یک ریسمان، تمام قشرها را همچون دانه‌های تسبیح به هم متصل کرد.

قائم مقام حزب اعتماد ملی تنوع قومیت‌ها، ادیان و مذاهب، سلایق فرهنگی و سیاسی را برای یک جامعه فرصت دانست و افزود: نباید تصور کرد اداره کشور با یک سلیقه یا قوم و مذهب، ایران را گلستان می‌کند. اگر این طور بود خدا همه را یک شکل می‌آفرید. رهبر و مدیر لایق باید همه فرصت‌ها را بشناسد و از هر کدام در جای خودش استفاده کند. انحصار در یک قوم و قبیله، گروه و جناح فرصت سوزی است.

وی درباره امام خمینی(ره) اضافه کرد: رهبر لایق‌تر کسی است که نه تنها از فرصت‌ها استفاده می‌کند که تهدیدها را نیز به فرصت تبدیل می‌کند. امام هم فرصت‌ها را شناخت و هم تهدیدهای بالقوه را به فرصت تبدیل کرد.

منتجب نیا “وحدت ملی” و اتفاق نظر بر “منافع ملی” را عامل پیشبرنده انقلاب عنوان کرد و تاکید کرد: متاسفانه جای این مساله در کشور ما خالی است. باید منافع ملی تبیین و ارائه شود. این طور نشود که یک کسی بشود رئیس فلان قوه، بگوید قبلی‌ها را قبول ندارم و بنیان تازه باید ساخت!

وی با انتقاد از کسانی که تکیه بر قومیت‌ها، مذاهب و ادیان مغایر با وحدت ملی می‌دانند، تصریح کرد:  نگرش امنیتی به مسائل برای کشور خطرناک است. مردم ما با هر سلیقه، مذهب و قومی عزت و سربلندی ایران را می‌خواهند. این طور نشود که مخالف سلیقه خود را دشمن بدانیم.

عضو سابق شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز، انتقاد و اعتراض بر اساس قانون اساسی را حق مسلم مردم قلمداد کرد و افزود: ایراد از وزارت کشور ماست که اجازه اعتراض قانونی را نمی‌دهد. اگر به مردم بها بدهیم و برایشان ارزش قائل باشیم، هیچ آسیبی به امنیت و وحدت ملی ما نمی‌رسد.

وی در انتها بر نزدیکی جریان‌های سیاسی تاکید کرد و افزود: خط کشی‌ها و مرزبندی‌های واهی ما را از هدف انقلاب اسلامی دور می‌کند. امام می‌گفت: نگوییم انقلاب برای ما چه کرد، بگوییم ما برای انقلاب چه کردیم؟

به گزارش سلام گنبد در این مراسم که از سوی اتحادیه انجمن‌های اسلامی گنبدکاووس برگزار شد، حجت الاسلام نصرتی امام جمعه موقت گنبدکاووس، محمدحسین علی اصغری دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی گلستان و جمعی از اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی شرق گلستان نیز حضور داشتند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه