رفتن به بالا
  • شنبه - 31 تیر 1396 - 17:12
  • کد خبر : ۲۵۸
  • مشاهده :  772 بازدید
  • چاپ خبر : جشن روز گنبدکاووس برای نخستین بار در مجاورت برج جهانی قابوس برگزار می‌شود

جشن روز گنبدکاووس برای نخستین بار در مجاورت برج جهانی قابوس برگزار می‌شود

شهردار گنبدکاووس گفت: جشن روز گنبدکاووس برای نخستین بار در روزهای ۱۲ و ۱۳ مرداد ماه در مجاورت برج جهانی قابوس برگزار می‌شود.

سلام گنبد | منصور طعنه گنبدی ظهر شنبه در حاشیه بازدید از محل برگزاری جشن روز گنبدکاووس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای جشن مردمی روز گنبدکاووس، فضای گنبدی شکل به مساحت ۲۰۰ مترمربع با پوشش چادر از آلمان در محوطه برج قابوس در حال آماده‌سازی است.

شهردار گنبدکاووس افزود: این جشن در روزهای ۱۲ و ۱۳ مردادماه با حضور میهمانان کشوری و مسئولان استانی و شهرستانی و حضور گسترده مردم استان گلستان برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: این جشن مردمی به مدت ۲ روز است که در روز نخست برگزاری مسابقات ورزشی، جشنواره غذا، مسابقه نقاشی، مقاله‌نویسی و غیره به همراه نمادی از زندگی اقوام مختلف در شهرستان اجرا می‌شود.

طعنه گنبدی یادآور شد: در روز دوم مراسم به شکل رسمی به همراه شناسایی شهرستان و ظرفیت‌های مختلف آن در حوزه‌های مختلف، تقدیر از پیشکسوتان و افتخارآفرینان کنونی خواهد بود.

وی تاکید کرد: در روز نخست برنامه از ساعت ۷ تا ۱۲ شب و در روز دوم از ساعت ۸ تا ۱۲ در مجاورت برج جهانی قابوس برگزار می‌شود و امید داریم این جشن در سال‌های آتی، کاملتر و جامع‌تر از امسال با برنامه‌های متنوع‌تر برگزار شود.

شهردار گنبدکاووس تصریح کرد: “روز گنبدکاووس” با هدف شناسایی همه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان گنبدکاووس در حوزه‌های مختلف کشاورزی، تولیدی و به خصوص گردشگری در محوطه برج قابوس برگزار می‌شود.

طعنه گنبدی اظهار کرد: این جشنواره با نگاه ایجاد همدلی، اتحاد و همبستگی بین اقوام مختلف ساکن در شهرستان برگزار می‌شود که این جشنواره برای نخستین بار در تاریخ شهر گنبدکاووس برگزار می‌شود.

وی افزود: نمایشگاه تاریخ و مفاخر گنبدکاووس و شناسایی ظرفیت گردشگری شهرستان از مهم‌ترین بخش برنامه‌های این ۲ روز است و در کنار آن سعی شده زندگی، آداب و رسوم و آئین مختلف اقوام متفاوت ساکن در این شهرستان به نمایش گذاشته شود./ تسنیم

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه