رفتن به بالا
  • سه شنبه - 3 مرداد 1396 - 12:31
  • کد خبر : ۲۴۵
  • مشاهده :  468 بازدید
  • چاپ خبر : “جمعه بازار” به روز دیگری منتقل شود

“جمعه بازار” به روز دیگری منتقل شود

رئیس ستاد نماز جمعه اهل تسنن گنبدکاووس با اشاره به دستور قرآن برای رها کردن خرید و فروش در روز جمعه، گفت: درخواست ما این است که برگزاری بازار جمعه به روز دیگری منتقل شود.

سلام گنبد | آنه‌محمد قرنجیک دوشنبه عصر در جمع اعضای ستاد اقامه نماز جمعه شیعه و سنی شهرستان گنبدکاووس در دفتر حجت‌الاسلام محمود ترابی امام جمعه این شهرستان با اشاره به فعالیت‌های ستاد اقامه نماز جمعه اهل تسنن در طی سال، اظهار کرد: ستاد اقامه نماز جمعه اهل تسنن گنبدکاووس همگام و دوشادوش ستاد اقامه نماز اهل تشیع این شهرستان برنامه های ویژه فرهنگی و اجتماعی را به اجرا می‌گذارد و در فعالیت‌ها و مدیریت برنامه‌های شهرستانی نیز ایفای نقش می‌کند.

وی با بیان اینکه مصلای بزرگ اهل تسنن به برکت انقلاب اسلامی و حمایت مسوولان نظام مقدس جمهوری اسلامی در زمینی به مساحت ۱۵ هزار مترمربع ساخته شده است، افزود: زبربنای ساختمان فعلی در حال حاضر در حدود ۵ هزار مترمربع است که در صدد توسعه آن و رساندن مساحت فضای ساخته شده به حداقل ۱۰ هزار مترمربع هستیم.

رئیس ستاد نماز جمعه اهل تسنن گنبدکاووس با تاکید بر اینکه هر هفته حداقل تعداد ۱۰ هزار نفر نمازگزار در نماز جمعه اهل تسنن شرکت می‌کنند، خاطرنشان کرد: این حجم بی‌نظیر از مسلمانان و مومنان که برای اقامه نماز جمعه به مصلای بزرگ اهل تسنن می‌آیند نیازمند ارائه خدمات مناسب رفاهی هستند که باید با تلاش خادمین و اعضای ستاد اقامه نماز جمعه فراهم گردد.

قرنجیک با درخواست از امام جمعه شهرستان گنبدکاووس، فرماندار ویژه و اعضای شورای اسلامی این شهر مبنی بر تغییر و انتقال زمان برگزاری بازار هفته گنبدکاووس از جمعه به روزی دیگر در طول هفته، ادامه داد: متاسفانه با وجود دستور فرآن برای رها کردن خرید و فروش در روز جمعه و زمان برگزاری نماز سیاسی و عبادی این روز، شاهد هستیم که بسیاری از مردم و خانواده‌ها به دلیل برگزاری این بازار هفتگی و نیازمندی برای خرید اقلام و لوازم با قیمت مناسب و همچنین به دلیل برخی مشکلات ترافیکی موجود در حواشی خیابان‌های منتهی به این بازار امکان حضور در نماز جمعه را از دست می‌دهند.

وی که خود عضو شورای اسلامی شهر گنبدکاووس در حال حاضر و از منتخبین دوره پنجم این شورا نیز هست، تصریح کرد: شورای اسلامی شهر و شهرداری گنبدکاووس نیز با انتقال برگزاری این بازار به روز دیگری غیر از جمعه موافق است و با توجه به اینکه مکان جدیدی برای این بازار تهیه و مهیا شده است مشکلات ترافیکی روزهای غیر جمعه نیز در آن مکان مرتفع می‌شود.

رئیس ستاد نماز جمعه اهل تسنن گنبدکاووس با تاکید بر اینکه در هر هفته حدود ۶۰ خادم افتخاری در مصلای اهل تسنن به خدمت مشغول هستند، گفت: در بین خدام مصلای اهل تسنن بسیاری از پزشکان، مهندسان، اساتید دانشگاه و به ویژه دانشجویان و جوانان حضور دارند./ فارس

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه