رفتن به بالا
  • دوشنبه - 13 فروردین 1397 - 14:16
  • کد خبر : ۵۲۷
  • مشاهده :  262 بازدید
  • چاپ خبر : «ساحلِ دریا» جاذبه اول گردشگری ایرانی‌ها در نوروز ۹۷
آیا گلستان، «مقصدِ گردشگری» شد؟

«ساحلِ دریا» جاذبه اول گردشگری ایرانی‌ها در نوروز ۹۷

مقایسه آمارها نشان می‌دهد که استان‌های ساحلی شمال و جنوب به جز گلستان و سیستان و بلوچستان در صدر جدول مقاصد گردشگری ایرانیان قرار دارند و همچنان گلستان مقصد گردشگری نیست!

سلام گنبد | یکی از نکات جالب توجه تعطیلات نوروزی ۹۷، رقابت داغ مناطق مختلف ایران در بالا بردن آمار گردشگران خود بود؛ رقابتی که از ۲۷ اسفند آغاز شد و تا ۱۱ فروردین به رقم ۹۰ میلیون و ۲۳۰ هزار و ۳۲۰ بازدید از جاذبه‌های گردشگری و ۵۸ میلیون و ۴۳۳ هزار و ۸۱۸ نفرشب اقامت در کشور رسید!

فارغ از سنجش صحت و نحوه به دست آوردن این آمار نجومی، تحقق شعار «گلستان، مقصد گردشگری» را می‌توان با همین معیار ارزیابی کرد. مقایسه آمارها نشان می‌دهد که استان‌های ساحلی شمال و جنوب به جز گلستان و سیستان و بلوچستان در صدر جدول مقاصد گردشگری ایرانیان قرار دارند و همچنان گلستان مقصد گردشگری نیست!

مازندران، گیلان، بوشهر، هرمزگان، خوزستان، فارس و خراسان رضوی به ترتیب ۷ استان نخست مقصد گردشگری (اقامت) ایرانیان شدند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران از برنامه‌ریزی برای برپایی ۷ رویداد بزرگ تابستانی در این ۷ محور گردشگری خبر داده است.
البته در رتبه بندی برترین‌های گردشگری استان‌های کمتر شناخته شده، گلستان در جایگاه پنجم قرار گرفت.

بر اساس آمار ارائه شده توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان، ۷ میلیون و ۳۵۵ هزار و ۳۱۹ بازدید از جاذبه‌های گردشگری و ۱ میلیون و ۱۸۷ هزار و ۷۸۵ نفر شب اقامت، در این بازه زمانی ثبت شده است.

+ راهنمای گردشگری استان گلستان +

“برای دریافت نسخه با کیفیت روی تصویر کلیک کنید”

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه