رفتن به بالا
  • یکشنبه - 1 مرداد 1396 - 18:15
  • کد خبر : ۲۶۲
  • مشاهده :  344 بازدید
  • چاپ خبر : ساخت کارخانه ید با سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد تومان در منطقه مرزی گنبدکاووس آغاز شد

ساخت کارخانه ید با سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد تومان در منطقه مرزی گنبدکاووس آغاز شد

عملیات اجرایی احداث کارخانه استحصال ید در منطقه مرزی داشلی برون شهرستان گنبدکاووس، عصر یکشنبه با حضور مسئولان استان و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر آعاز شد.

سلام گنبد | برای عملیات احداث این واحد تولیدی که در زمینه اکتشاف و استحصال ید فعالیت خواهد کرد مبلغ ۷۰۰ میلیارد ریال در دو مرحله سرمایه گذاری می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان در مراسم آغاز عملیات اجرایی این طرح گفت: با اجرای این طرح ظرفیت استحصال ید در این استان به ۲ هزار تن در سال افزایش می یابد.

حسینقلی قوانلو افزود: احداث این واحد تولیدی با سرمایه گذاری شرکت غدیر از شرکت های شبه دولتی و در راستای سفر ریاست جمهوری به استان گلستان در سال ۹۳ انجام می شود.

وی گفت: میزان سرمایه گذاری این شرکت ۷۰۰ میلیارد ریال است که در دو مرحله انجام می شود و مبلغ سرمایه گذاری آن در مرحله اول ۴۰۰ میلیارد ریال است.

قوانلو اضافه کرد: با راه اندازی این واحد تولیدی که عملیات اکتشاف آن از یک ماه آینده آعاز و طی دو سال احداث می شود، برای ۱۱۰ نفر ایجاد شغل می شود.

به گفته وی درحال حاضر ظرفیت تولید ید در گلستان ۳۷۰ تن در سال است که یک واحد دیگر نیز به ظرفیت ۲۵۰ تن در حال احداث است که با احداث این واحد در دو مرحله در نهایت ظرفیت تولید ید استان به ۲ هزار تن در سال افزایش می یابد.

وی تصریح کرد: تولید این واحد جدید تماما جنبه صادرات دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: استحصال ید در منطقه مرزی در راستای استفاده از معادن مشترک ایران و ترکمنستان و نیز توسعه و رشد مناطق مرزی و محروم از سوی دولت درحال انجام است.

در این مراسم معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان، ربیعی معاون دیگر استاندار ، نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه گنبدکاووس و برخی مسئولان این شهرستان و نیز مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر حضور داشتند./ ایرنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه