رفتن به بالا
  • دوشنبه - 25 دی 1396 - 12:53
  • کد خبر : ۴۱۱
  • مشاهده :  597 بازدید
  • چاپ خبر : شهردار جدید شهر اینچه برون معارفه شد + حکم
باحضور مدیرکل دفتر امورشهری وشوراهای استانداری گلستان:

شهردار جدید شهر اینچه برون معارفه شد + حکم

آیین معارفه “ابراهیم حیدرپور” شهردار جدید شهر اینچه برون با حضور مديركل دفتر امورشهری و شوراهای استانداری، امام جمعه و دیگر مقامات محلی برگزار شد

سلام گنبد | مدیرکل دفتر امورشهری و شوراهای استانداری در آئین تودیع و معارفه شهردار جدید شهر اینچه برون ضمن تقدیر و تشکر از کلیه شهروندان، شورای اسلامی شهر و شهردار دوره چهارم و همچنین از پرسنل شهرداری و شهرداران سابق اینچه برون گفت: بودجه مصوب سالانه شهرداری اینچه برون دو میلیارد و یک صد میلیون تومان است که در نه ماهه نخست سال بیش از نهصد میلیون تومان محقق گردیده که تقریبا بخش اعظمی از این میزان از محل کمک های دولتی بوده است و نیاز به تلاش بیشتر مدیریت جدید شهرداری به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی جهت درآمدزائی دارد.

محمد حمیدی با تاکید بر وظیفه نظارتی تعریف شده برای شوراهای اسلامی شهر گفت: براساس بررسی‌های صورت گرفته، تاکنون حدود ۴۴ درصد بودجه شهرداری اینچه برون محقق شدهاست و با توجه به مهلت زمانی تدوین بودجه و عوارضی سال ۹۷ تا پایان بهمن ماه، انتظار است که تهیه بودجه سال آتی منطبق با واقعیات و در سرفصل‌های ابلاغی بوده و خارج از لیست سرفصل‌های غیرقانونی نباشد چرا که در غیر این صورت منجر به ابطال می‌گردد.

وی با تاکید بر کار حساس تهیه بودجه خواستار تحول جدی و بازنگری در بودجه شد و افزود: دولت به شهرداری‌های زیر بیست هزار نفر کمک های مالی نموده و تاکنون غالب میزان وصولی شهرداری‌ها از کمک‌های دولتی بوده است که توجه جدی مدیران شهری را در این خصوص جهت تصمیم سازی‌های اساسی می‌طلبد.

مدیرکل دفتر شهری استانداری انتخاب شورا توسط مردم و انتخاب شهردار توسط شورا را تفاوت اصلی شهرداری با دیگر ادارات دانست و گفت که شهرداری با پول مردم می‌چرخد و کمک‌های دولت هم جزئی از پرداختی‌های مردم از قبیل مالیات بر ارزش افزوده و… است .

وی با یادآوری کار شورا یعنی نظارت کردن بر هزینه کرد شهرداری، خودداری از طایفه بازی و کار بر خلاف قانون را بسیار ضروری و مهم عنوان نمود و خواستار انسجام، همدلی و وحدت توام با تعامل مدیران محلی و تکریم بزرگان و خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی شد.

حمیدی در خاتمه همچنین افزود: استفاده از فرصت‌های بالقوه شهر اینچه برون از قبیل منطقه آزاد، گمرک پایانه مرزی و ایستگاه راه آهن، تالاب‌های آلماگل و آجی گل و از همه مهم‌تر وجود مردمانی زحمت کش و باصفا و بی‌ادعا و بسیار خالص خاصه در مباحث مرتبط با گردشگری از جمله موارد مهمی است که سیستم مدیریت جدید برای ورود به این عرصه‌ها باید تلاش کند و شفاف سازی در امور روزمره شغلی که با مردم سر و کار مستقیم دارد نیز بیش از پیش صورت پذیرد.

در این آیین ” ابراهیم حیدرپور ” به عنوان شهردار جدید شهر مرزی اینچه برون با سوابق اشتغال در ادارات گاز، غله و…. معارفه و بهمن مهرورز شهردار سابق تودیع و تکریم گردید و از تلاش‌های آقای گل چشمه در طی دوره چندماهه سرپرستی شهرداری تشکر و قدردانی شد.

شهر مرزی اینچه برون با حدود ۳۰۰۰ نفر جمعیت در شهرستان گنبدکاووس واقع است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه