رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 20 اردیبهشت 1397 - 15:30
  • کد خبر : ۵۷۳
  • مشاهده :  230 بازدید
  • چاپ خبر : هیچ هیات ورزشی در گنبدکاووس برنامه فعالیت ندارد/ اولویت ما آموزش است
سرپرست ورزش و جوانان گنبدکاووس در نخستین نشست خبری:

هیچ هیات ورزشی در گنبدکاووس برنامه فعالیت ندارد/ اولویت ما آموزش است

سرپرست اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس در نخستین نشست خبری خود اظهار داشت: هیچ هیات ورزشی در گنبدکاووس برنامه مشخصی برای فعالیت‌های خود ندارد و موفقیت‌های ورزش گنبدکاووس مرهون استعداد و توانمندی ورزشکاران این منطقه است.

سلام گنبد | محمدعلی رحیمیان بعدازظهر چهارشنبه در نشست با اهالی رسانه گنبدکاووس وضعیت حوزه ورزش و جوانان را تشریح کرد. رحیمیان اظهار داشت: از ۵۱ هیات ورزشی که در ساختار وزارت ورزش و جوانان تعریف شده، تنها ۳۶ هیات در گنبدکاووس فعال است. تا پایان سال ۹۶ نزدیک به ۸ هزار نفر ورزشکار سازمان دهی شده داشتیم.

سرپرست اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس افزود: در سه ماهه اخیر ۲۵ میلیون تومان به حساب هیات‌های ورزشی واریز شده است. تصمیم گرفتیم سالن‌های اختصاصی هر رشته ورزشی در اختیار همان هیات قرار گیرد. برای نمونه سالن‌های خانه بدمینتون، خانه بسکتبال، شهید نقی پناهی و مجموعه ۵ هزار نفری آزادی گنبدکاووس به ترتیب در اختیار هیات‌های بدمینتون، بسکتبال، رزمی و فوتبال قرار گرفت.

معاون سابق امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گلستان از روزمرگی در هیات‌های ورزشی گلایه کرد و افزود: هیچ هیاتی تاکنون برنامه زمان بندی و تقویم فعالیت‌های خود را ارائه نداده است. درخشش ورزشکاران و قهرمانان گنبدی مرهون استعداد، توانمندی و پشتکار خودشان بوده است.

رحیمیان با اشاره به حاشیه‌های ایجاد شده در پی تغییرات اخیر در ورزش شهرستان اظهار کرد: طبیعی است که هر تغییری مخالف نظر و منافع عده‌ای باشد. ما بر اساس تشخیص خود و در جهت بهبود وضعیت ورزش شهرستان تصمیم می‌گیریم.

وی تاکید کرد: رئیس هیات باید مدیر باشد و از نظر افراد متخصص استفاده کند. رئیس یک هیات ورزشی نمی‌تواند همزمان باشگاه دار و در آن رشته ذی‌نفع باشد. به روسایی که این وضعیت را دارند، تذکر داده‌ایم تا زودتر وضعیت خود را مشخص کنند.

وی اضافه کرد: پیگیری و اطلاع رسانی وضعیت ورزشکاران وظیفه هیات است. به دلیل حجم بالای افتخارآفرینی ورزشکاران گنبدی، تنها تجلیل از ورزشکاران مدال آور در عرصه آسیایی و جهانی برای ما مقدور است.

سرپرست ورزش و جوانان گنبدکاووس، نائب رئیس هیات ورزشی را رئیس آن هیات در حوزه بانوان دانست و ادامه داد: برابر قانون ۳۰ درصد اعتبارات ورزشی باید صرف حوزه بانوان شود. متاسفانه در گذشته این جایگاه نمادین و بدون قدرت بوده است. محیط‌های ورزشی برای استفاده بانوان باید ایمن باشد و اختلاط مردان و زنان در محیط ورزشی مطلوب نیست.

رحیمیان مهم ترین اولویت ورزش در گنبدکاووس را آموزش و برنامه ریزی قلمداد کرد و افزود: در نظر داریم دوره‌های علمی-تخصصی ورزشی را به صورت مستمر برگزار کنیم تا دانش مربیان و اهالی ورزش به روز باشد. هیات‌ها باید برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدت شان را برای بهبود وضعیت رشته ورزشی خود ارائه دهند.

وی در پایان از برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان گنبدی که در مسابقات ملی، آسیایی و جهانی در سال ۹۶ و سه ماه اول ۹۷، موفق به کسب مقام اول تا سوم شدند و نیز مربیان قهرمان پرور این شهرستان پس از ماه مبارک رمضان خبر داد. تشکیل مجمع خیرین ورزش و جوانان دیگر اقدام در دست اجرای این اداره خواهد بود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه