رفتن به بالا
  • یکشنبه - 1 بهمن 1396 - 10:40
  • کد خبر : ۴۴۳
  • مشاهده :  526 بازدید
  • چاپ خبر : پویش «خورشیدِ نو» مردم گنبدکاووس برای بازسازی روستای «تَپانی» کرمانشاه + پوستر
با حضور مسئول قرارگاه امام رضایی‌ها آغاز شد؛

پویش «خورشیدِ نو» مردم گنبدکاووس برای بازسازی روستای «تَپانی» کرمانشاه + پوستر

پویش مردمی با عنوان “خورشید نو” در گنبدکاووس با هدف مشارکت در بازسازی روستای زلزله زده “تپانی” کرمانشاه و با شعار “قلب هر گنبدی برای تپانی می‌تپد” در این شهرستان آغاز به کار کرد.

سلام گنبد | به گزارش خبرنگار ایرنا، در مراسم آغاز به کار این پویش مردمی که شنبه شب در سینما هجرت گنبدکاووس برگزار شد، سردار “حسین یکتا” مدیرعامل بنیاد کرامت امام رضا (ع)، فرهاد صفری یکی از زلزله زدگان روستای تپانی و نیز جمع زیادی از مردم این شهرستان حضور داشتند.

دبیر پویش مردمی خورشید نو در این مراسم با اشاره به عمق فاجعه در زلزله کرمانشاه، هدف از راه اندازی این پویش مردمی را جمع آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی برای اهالی روستای تپانی و مشارکت در بازسازی این روستا ذکر کرد و گفت: ۱۲ کانکس برای اسکان موقت، ۱۲ چشمه توالت و هشت باب حمام به همراه برخی ملزومات آموزشی، تفریحی و ورزشی، فرهنگی و تربیتی و بهداشتی و سلامت از نیازهای اولیه و اساسی مردم این روستا می‌باشد.

حسن جعفری افزود: علاقه مندان به مشارکت در این امر خداپسندانه می‌توانند کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را برای تامین این نیازها به شماره کارت ۵۰۴۱۷۲۱۰۵۷۱۷۲۵۷۰ نزد بانک رسالت واریز نمایند.

فرهاد صفری یکی از زلزله زدگان روستای تپانی که در این مراسم حاضر بود نیز با بیان بخش‌هایی از حادثه زلزله کرمانشاه و اینکه در این زلزله همسر و دو فرزند خود را از دست داده است، گفت: امروز مردم زلزله زده کرمانشاه و روستای تپانی سرپل ذهاب به کمک‌های مردمی شدیدا نیاز دارد.

وی افزود: در زلزله ۷۰ روز پیش، در روستای تپانی که حدود ۶۰ خانوار جمعیت دار، ۱۶ نفر کشته و چهار نفر نیز مصدوم شدند که هم اکنون در بیمارستان ها بستری هستند.

صفری، اقلام خوراکی، کانکس و لوزام بهداشتی را از مهمترین نیازهای مردم روستای تپانی ذکر کرد و گفت: کمبود پزشک و لوازم بهداشتی سبب شده تا برخی کودکان و نیز زنان دچار بیماری های عفونی شوند.

وی از مردم ایران به ویژه گنبدکاووس خواست همچنان به ارسال کمک های خود برای مردم زلزله زده استان کرمانشاه ادامه دهند تا وضعیت به شرایط عادی باز گردد.

مدیر عامل بنیاد کرامت امام رضا (ع) نیز در این مراسم در سخنانی کوتاه با بیان اینکه عمق فاجعه زلزله در کرمانشاه بالا است، گفت: اگرچه دولت و نظام در حد توان و امکانات به مناطق زلزله زده کمک کرده و همچنان دراین مناطق خدمات رسانی می کنند اما حجم خسارت ها بالاست و زلزله زدگان نیاز به کمک های مردمی دارند.

سردار یکتا افزود: مردم شیعه و اهل سنت استان کرمانشاه که مردمی شجاع، غیور، قهرمان و همیشه در صحنه هستند، امروز به دلیل امتحان الهی نیاز به کمک شما مردم دارند.

وی کمک به مردم زلزله زده را برای کاهش آلام آنان مهم دانست و یادآور شد: مردم این دیار پیش از این نیز در دوران دفاع مقدس خانه هایشان ویران شد و متحمل خسارت های زیادی شدند.

سردار یکتا اضافه کرد: پویش مردمی خورشید نو در گنبدکاووس برای نخستین بار در کشور توسط یک هیات مذهبی راه اندازی شده و اگر این حرکت موفق شود می‌توان آن را به دیگر نقاط کشور نیز تسری داد.

در حاشیه این مراسم اصغر نودهی رئیس جمعیت هلال احمر گنبدکاووس گفت: مردم این شهرستان در مجموع ۶ میلیارد ریال از طریق این جمیعت به صورت نقدی و غیر نقدی به مردم زلزله زده استان کرمانشاه کمک کردند.

زلزله ای به بزرگی ۷،۳ ریشتر شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان در استان کرمانشاه رخ داد که در آن علاوه خسارات سنگین اقتصادی به واحدهای مسکونی و زیربنایی منطقه، چند هزار نفر از مردم این استان مصدوم و بیش از ۵۰۰ نفر کشته شدند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه