آخرین عناوین
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ | ۰۲:۲۰ ق.ظ
گزینه احتمالی، اهل موسیقی است!
رفتن داورزنی قوت گرفت / یکی از پرسابقه ترین مدیران گنبدی رفتنی شد
کارنامه فعالیت داورزنی در این مدت مشخص است و در فرصت مقتضی می‌توان دقیق تر به آن پرداخت. اما آنچه باید مورد توجه جدی تصمیم گیران قرار گیرد، توانمندی فردی است که قرار است جایگزین او شود. عرصه فرهنگ و هنر گنبدکاووس با توجه به حضور اقوام و مذاهب مختلف، پیشینه تاریخی و هویتی، ذائقه فرهنگی و هنری مردمان گنبدی و سابقه خوش گنبدی‌‌ها در زمینه‌های مختلف هنری مانند شعر، موسیقی و تئاتر، عرصه مهم و خطیری است.

شنیده ها از برکناری محمدرضا داورزنی، رئیس کنونی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبدکاووس در آینده نزدیک خبر می‌دهد.

محمدرضا-داورزنیبه گزارش سلام گنبد، گویا حرف و حدیث‌های مطرح شده، به خصوص پس از حضور فضیلت، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در اواخر شهریور ماه در گنبد، قوت گرفته و زمزمه‌هایی مبنی بر برکناری محمدرضا داورزنی در روزهای آینده در محافل رسمی و غیررسمی پیش از سفر ریاست محترم جمهور به استان شنیده می‌شود.

داورزنی که از مهر ماه ۱۳۸۵ بر مسند اداره فرهنگ و ارشاد گنبد تکیه زده، از پرسابقه ترین مدیران گنبدی به حساب می‌آید. او ۸ سال به عنوان مدیر نمونه استانی و ۲ سال هم به عنوان مدیر نمونه کشوری برگزیده شده است.

عده ای معتقدند که او در مدت مسئولیتش به خوبی توانسته مقبولیت خوبی را در میان اهالی فرهنگ و هنر گنبد بیابد و تعامل سازنده‌ای را با متولیان فرهنگی شهر و استان برقرار کند.

شنیده می‌شود که یکی از دلایل ماندن داورزنی تاکنون، نظر مثبت مسئولان اثرگذار شهری مانند امام جمعه، فرماندار، نماینده و اعضای شورای شهر و همچنین انجمن‌های فرهنگی و هنری شهر به روی اوست. به نحوی که تصمیم گیری را برای مشتاقان برکناری او سخت کرده است!

به هر حال، کارنامه فعالیت داورزنی در این مدت مشخص است و در فرصت مقتضی می‌توان دقیق تر به آن پرداخت. اما آنچه باید مورد توجه جدی تصمیم گیران قرار گیرد، توانمندی فردی است که قرار است جایگزین او شود. عرصه فرهنگ و هنر گنبدکاووس با توجه به حضور اقوام و مذاهب مختلف، پیشینه تاریخی و هویتی، ذائقه فرهنگی و هنری مردمان گنبدی و سابقه خوش گنبدی‌‌ها در زمینه‌های مختلف هنری مانند شعر، موسیقی و تئاتر، عرصه مهم و خطیری است.

شنیده ها از آمدن شجاعی، کارشناس موسیقی اداره کل فرهنگ و ارشاد گلستان به گنبد خبر می‌دهد. فردی که در سوابق او، فعالیت ستادی خودنمایی می‌کند.

با توجه به چالشی که اخیرا در بحث اجرای موسیقی‌ در گنبد ایجاد شد، حضور یک کارشناس موسیقی و تعامل او با دیگر متولیان فرهنگی شهرستان جالب خواهد بود.

باید منتظر اخبار دقیق تری در این رابطه در روزهای آینده ماند. خوب است که صاحب نظران و نخبگان، با ارائه معیارها و معرفی شخصیت‌هایی که می‌توانند چنین مسئولیت‌های مهم و حساسی را در شهری با ویژگی‌های خاص گنبد بپذیرند، مسئولان امر را یاری دهند. این امر مسلما شائبه سیاسی بودن این تغییر و تحولات را از بین خواهد برد.

 1. احسان   شهریور ۱۷, ۱۳۹۴  

  مدیری که محسن یگانه رو نیاره به زادگاهش واسه اجرا بره بهتره

  رأی منفی یا مثبت به نظر Thumb up 2 Thumb down 4

 2. حسن   اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۴  

  امیدواریم درمقام بالاترهم برسند وبیشتر بتوانند برای شهرواستانمون موثر ومفید واقع گردند.

  رأی منفی یا مثبت به نظر Thumb up 4 Thumb down 3

 3. ناشناس   اردیبهشت ۷, ۱۳۹۴  

  منطقه گنبد انگارقحط الرجاله که از داورزن رفتن مدیر آوردن.بالاخره برای کارورزی وازمون خطای اشخاص تازه کار وناشی جای خوبیه…

  رأی منفی یا مثبت به نظر Thumb up 1 Thumb down 5

 4. جمعی از هنر   آذر ۱۲, ۱۳۹۳  

  ایشالاه هرچه زودتر این وضعیت مشخص شود تا همه هنرمندان دوباره به خانه خود اداره فرهنگ وارشاداسلامی گنبد با روحیه مضاعف برگردند و برای ریاست جدید ارزوی موفقیت می کنیم جمعی از هنرمندان تجسمی موسیقی تئاتر واصحاب فرهنگ

  داغ ترین نظر! نظر شما چیست؟ Thumb up 7 Thumb down 4

 5. نازنین   آذر ۱۱, ۱۳۹۳  

  در جواب صادق. امور شخصی ما مربوط میشه به آقای داورزنی که جلوشو گرفتن. شما برو به امور شخصیت برس لطفن. آقای داورزنی هم سخت مشغولن چون میخوان از خودشون یه ذهنیت خوب به جا بزارن ولی نمیتونن چون ما کارای ایشون هیچ موقع فراموش نمیکنیم. در هر صورت چه ما بخوایم چه نخوایم آقای داور زنی رفتنی هستن و آقای شجاعی جاشون میگیرن ک امیدوارم هرچه زود تر این اتفاق بیوفته و دیگه آقای داورزنی و تو اداره ارشاد گنبد نبینیم

  داغ ترین نظر! نظر شما چیست؟ Thumb up 10 Thumb down 7

 6. صادق1   آذر ۱۰, ۱۳۹۳  

  سلام به همه دوستداران فرهنگ وهنر
  چه نطرات جالب ومتفاوتی.البته اکنون حرف اول استان حضوررییس جمهورعزیزمان دراستان است.بایدهمه حواسمان هم به این موضوع باشد.
  همون کسی که الان براش مطلب مینویسیدهم الان درگیرسفر دولت تدبیروامید است.بهترنیست بگذاریم اتفاق ساده ای که مد نظرمطلب این سایت وصاحب نظران است روال عادی واداری خودش راطی کند.
  آقای داورزنی راامروزهاسخت مشغول فعالیت درکارش می بینم.بهترنیست شماهم به امورات شخصی خودبرسید.باپوزش ازهمه…

  داغ ترین نظر! نظر شما چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 8

 7. همشهری   آذر ۱۰, ۱۳۹۳  

  عزیزان توجه داشته باشید که فارغ از هرگونه نقد به فعالیتهای گذشته در شهرستان در طول ۸سال اخیر آقای داورزنی و آقای شجاعی هر دو کارمند و همکار یک اداره بودند و هستند و جدای از این دو رفیق و ذوست فوق العاده نزدیک حداقل۸ساله و کاملا آشنا به خلقیات،روحیات یکدیگر، یکی در سطح اداره کل و دیگری در سطح شهرستان که ناگزیر روابط و فعالیتهایشان مرتبط و همسو می شود.به نظر می رسد که عده ای که به این مطلب توجه ندارند در پی انتقال درددل های شخصی شان هستند،یا تخریب این دو نفر برای یکدیگر در فضای شهرستان.هر دو نفر آشنا به مسائل اداری هستند و می دانند قرار است براساس تصمیمات یکی تودیع شود و دیگری معارفه و با تجربه تر از آن هستند که برای هم موضع یگیرند.ظاهرا سلام گنبد یا هواسش نیست که چگونه اطلاع رسانی کند و یا اهداف نا صحیح دیگری دارد……

  خیلی پسندیده! شما هم می‌پسندید؟ Thumb up 10 Thumb down 1

 8. حمید   آذر ۹, ۱۳۹۳  

  من میخواستم سوال کنم جلسه ای که جدیدا مدیر سایت در دفتر آقای داورزنی برگزار کرده و به قبل از درج خبر بر میگرده در باره چه موضوعی بئده است

  داغ ترین نظر! نظر شما چیست؟ Thumb up 7 Thumb down 3

 9. نازنین   آذر ۹, ۱۳۹۳  

  دوسته عزیزی ک میگی جشن سالانه تئاتر. اون جشن چیزی نیست جز یه مسخره بازی. تقدیر کردن از چند نفر که از قبل معلومه دیگه لوث شده. تشکر کردن از آقای رحیمی و آقای غدیر زاده ک سال های سال در این عرصه فعالیتی نمیکنن لزومی نداره. اما باز هر سال ارشاد گنبد نام همین عزیزان و برای تقدیر اعلام میکنن. در صورتی ک دیگه الآن کسی این ها رو نمیشناسه و دورشون به سر اومده پس نیازی به تقدیر از این اساتید نیست. تقدیر باید از جوونی انجام بشه ک بدون کمک بعد از سالیان سال یه کار تئاتر از استان گلستان می بره جشنواره تئاتر فجر. تقدسر باید از امثال سعید کاظمیان انجام بشه. نه کسی ک ۳۰ سال از آخرین بازیه تئاترش میگذره

  خیلی پسندیده! شما هم می‌پسندید؟ Thumb up 12 Thumb down 4

 10. شهروند   آذر ۹, ۱۳۹۳  

  عزیزان مگرحوزه کارارشادفقط تاتروموسیقی است.این اداره درتمامی جلساتی که درشهربرگزارمیشودحضورداردوصاحب نظراست.
  مدیراین اداره پاسخگوی تمامی مشکلات فرهنگی شهراست.مشکلاتی که ریشه درمسایل کشوری وبرون مرزی دارد.
  مدیریت کردن دراین عرصه،عزمی راسخ ودرایتی خاص میخواهد.زیراصاحب نظران عرصه فرهنگ وهنر،نه فعالان این حوزه بلکه قاطبه مردمند.
  آنچه بنده بعنوان یک مدیربازنشسته گنبدی دیده ام آقای داورزنی باوجودتمامی اهرمهایی که برای کنترل ویابه چالش کشیدن حوزه فرهنگ وهنردرگنبدوجودداشت.درهمه حوزه هاوبرای تمامی سلیقه های اجتماعی فرهنگی هنری مذهبی ونشاط بخش برنامه اجراکرد.برنامه هایی که بسیاری ازمواقع اورابه چالش میکشاندولی اوراازپانمی انداخت.
  حالااگرقراراست اورانقدکنیم ویاتقدیرش کنیم کافی است خودرابه جای اوقراردهیم.
  اداره ارشادازنظراعتبارریالی درمضیقه است امااوتوانست باکاروتلاش وهمت بلندازاین اداره یک اداره ارزشمند ودارای جایگاه رفیع درشهربیادگارگذارد.خداقوت محمدرضا

  داغ ترین نظر! نظر شما چیست؟ Thumb up 5 Thumb down 5

 11. بهار   آذر ۸, ۱۳۹۳  

  قابل توجه دوستان.نباید تنها به یک جنبه از کارهای یک مدیر نظر کرد.اقای داورزنی هر کاری که از دستشون بر میامد برای گنبد و شاد کردن گنبد انجام داددن.مابقی کارهاشون هم در چارچوب قوانین و ضوابط اداری بوده و لاغیر.

  داغ ترین نظر! نظر شما چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 7

  • یاس   فروردین ۶, ۱۳۹۴  

   احتمالا فقط دل تورو شاد کرده

   رأی منفی یا مثبت به نظر Thumb up 1 Thumb down 1

 12. ناصر   آذر ۸, ۱۳۹۳  

  بااحترام به دوستانی که میگن بچه های تاترزیادراضی نبودن.بایدیادآورب کنم مشکل تاتریک مشکل کشوریه.وقتی انجمنهای نمایش درسراسرکشورمنحل شدوفقط یک انجمن درمرکزاستان فعالیت میکرد.این دیگه مشکل این بنده خدانبود.
  ولی باهمه مشکلات،همه به یادداریم که درپنج سال گذشته همواره گروه منتخب تاتراستان برای جشنواره فجر،ازگنبدبوده.ودرجشن هرساله اردیبهشت تاترکه درگرگان برگزارمیشه .اداره ارشادگنبدهرساله اداره موفق درزمینه تولیدواجرای تاترتقدیرشده.گذشت زمان نباید انصاف روازمابگیره.

  داغ ترین نظر! نظر شما چیست؟ Thumb up 7 Thumb down 7

 13. میلاد   آذر ۸, ۱۳۹۳  

  اقای داور زنی تو دادن مجوز…خیلی اذیت میکرن.فیلم سازی تائتر..و….میشود گفت در عرصه فرهنگی شهر کم کاری کردن….من به شخصه از ایشون و کار هایشون راضی نبودم نیستم…همه چیز رو معطوف میکنن به استان..و خودشون رو کنار میکشن….بسیاری از افراد تائتری از ایشون راضی نبودن

  خیلی پسندیده! شما هم می‌پسندید؟ Thumb up 13 Thumb down 6

 14. منصور   آذر ۸, ۱۳۹۳  

  دوستانی که اظهارنظرمیکنندچه تمجید وچه انتقاد.لطفااهل منطق باشند.اون دوستمون که گفته بالاخره یک کارشناس هنری میادگنبدحتمانمیدونه که جناب داورزنی خودش هنرمندتاتره،اهل شعروداستانه.فیلم کوتاه ساخته واهل فرهنگه.اگه اینکاره نبودکه بقول متن سلام گنبداینهمه افتخارات درکارش کسب نمیکرد.
  مدیریت ایشون درگنبدمنوبیادمدیریت مرحوم قایم مقام که دردهه۶۰و۷۰ مدیرارشادگنبدبودن میندازه.خدامرحوم قایم مقام رورحمت کنه

  داغ ترین نظر! نظر شما چیست؟ Thumb up 8 Thumb down 6

 15. Majid   آذر ۸, ۱۳۹۳  

  ضمن تقدیروتشکرازآقای داورزنی به جهت سالهاتلاش خستگی ناپذیردرهمه حوزه های فرهنگی وهنری شهرستان.که بدون توجه به قومیت خاصی برای همه اقشارجامعه فعالیت کردند.
  بایدیک فردرابصورت کارنامه ای ارزیابی کرد.بایدگفت بعنوان یک شهروند ویک هنرمندکه بیش از۲۰سال است کارهنری میکنم وچندین مدیررابرای فرهنگ وارشاددیده وباآنهاکارکرده ام.کارنامه آقای داورزنی قابل مقایسه باسایرین نیست وبسیارارزشمندترازآنهاست.
  بایدواقع بین بود.اعتبارات ارشادازسالهای دورنامناسب بوده وهمیشه درگیرپرداخت قبوض بوده اند.اما ایشان همواره دراین شهربرنامه تولیدواجراکرده اندوازهمه ظرفیتهای شهروهنرمندان استفاده کرده اند.
  امیدوارم همواره موفق وسربلندباشند.

  داغ ترین نظر! نظر شما چیست؟ Thumb up 7 Thumb down 7

 16. حسین   آذر ۸, ۱۳۹۳  

  من آقای شجاعی را از نزدیک می شناسم . روزی که شنیدم قرار است که ایشان مسئول ارشاد اینجا شوند با خوشحالی به یکی از دوستان هنرمند زنگ زدم و تبریک گفتم . امیدوارم امید ما را ناامید نکنند و اجازه دهند پس از مدت ها ، یک نفر کارشناس ِ هنری مدیر اینجا شود و مشکلات ما را حل کند . امیدوارم البته !!!

  داغ ترین نظر! نظر شما چیست؟ Thumb up 8 Thumb down 4

 17. نازنین   آذر ۸, ۱۳۹۳  

  قابل توجه آقای ناصر. کارشناس تئاتر بودن دلیل به این نمیشه ک بگید ارشاد چیکا میکنه چیکار نمیکنه. اداره ارشاد رو هرکس ک بخواد خط بطلانشو میکشه اصن این حرفا نیست. تایید کردن متن ها تو گنبد دل بخواهی هست هیئت بازخون از کارگردان خوشش بیاد متن تایید میشه نیاد نمیشه ک همه ی اینا به نفوذ مستقیم آقای داورزنی رو هیئت بازخون ربط داره. وگرنه چه دلیل داره این چند دو.سه سال اخیر کارهای یه گروه تئاتر بیشترین تعداد مجوز و بگیره از ارشاد

  خیلی پسندیده! شما هم می‌پسندید؟ Thumb up 11 Thumb down 3

  • یاس   فروردین ۶, ۱۳۹۴  

   نازنین من خودم بازخوان و باز بین بودم.اعمال نظر بود ولی هر کی به هر کی بود.با شما موافقم

   رأی منفی یا مثبت به نظر Thumb up 3 Thumb down 0

 18. ناصر   آذر ۸, ۱۳۹۳  

  من کارشناس تاترم
  برای اجرای تاتر ارشادفقط متن رادریافت میکند وبه چندنفرکه شورای نظارت وارزیابی تاتر استان ویاشهرستان هستندمیدهد.وآنه متنها واجراها رانگاه میکنندومجوز اجرا ویا عدم اجرای تاتر راصادرمیکنند
  قابل توجه خانم نازنین

  داغ ترین نظر! نظر شما چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 7

 19. نازنین   آذر ۸, ۱۳۹۳  

  خسته نباشید به آقای داورزنی میگم بابت این ۸ سال. ولی در بعضی مواقع شاقای داورزنی مدیریت خودشون با زور و تهدید نشون دادن. ایشون هرچه به صلاح خودشون بود و پیاده میکردن. سنگ اندازی های آقای داورزنی و بعضی زیردستاشون باعث شدن چندین کار تئاتر اجرا نشوند که در صورت اجرا جز بهترین نمایش ها در سطح استان می شدند. دز آخر هم این پست و مقام و مسز به کسی وفا نکرد و موندنی برای کسی نیست بزای آقای داور زنی هم نیست. ایشالا جای دیگر و در زندگی شخصی مفید باشن. واسه گنبد ک مفید نبودن

  خیلی پسندیده! شما هم می‌پسندید؟ Thumb up 11 Thumb down 5

 20. svhd   آذر ۸, ۱۳۹۳  

  همین سایت راجع به فعالیتهای موسیقیایی آقای داورزنی سر و صدا راه انداخت و تمام توجهات را به صورت منفی به این قضیه معطوف کرد باعث حمله خیلیها به سمت ایشان و اداره ایشان شد. حالا همین سایت شده مجیز گوی ایشان…….
  به مار ماهی مانی نه این تمام نه آن(شفیعی کدکنی)

  خیلی پسندیده! شما هم می‌پسندید؟ Thumb up 11 Thumb down 3

 21. مهرداد   آذر ۸, ۱۳۹۳  

  با توجه به شناختی که از حوزه فعالیتهای فرهنگ و ارشاد دارم ایشان کارشناس مسئول امور هنری استان می باشند و در رشته های مختلف هنری دارای شناخت و سوابق ارزشمندی هستند . به خصوص در حوزه موسیقی دارای تجاربی می باشند که حضور ایشان می تواند با تعامل با مسئولین شهرستان چالشهای پیش آمده را در حوزه موسیقی مرتفع نماید .

  خیلی پسندیده! شما هم می‌پسندید؟ Thumb up 10 Thumb down 3

 22. عبدالله   آذر ۸, ۱۳۹۳  

  اقای سلام گنبد باسلام خواهشا بخاطر منافع شخصی مسئولین شهر را به جان هم نیندازید و جای مسئولان هم تصمیم نگیرید اززحمات اقای داورزنی تشکرمیکنم ولی ایشان هرچه درچنته داشتند دراین هشت سال رو کردند اکنون دولت تدبیرو امیداست والا میگفتم …… بروید و ازخدا بترسید مشخص بفرمایید دوست اقای داورزنی هستید یا دشمن او …….اگردین ندارید ازاد مرد باشید

  خیلی پسندیده! شما هم می‌پسندید؟ Thumb up 13 Thumb down 6

 23. ر.سورتچی   آذر ۶, ۱۳۹۳  

  از شنیدن خبر برکناری جناب آقای داورزنی متاثر شدم ایشان از معدود مدیرانی بودن که صادقانه و خالصانه در ترویج و اشاعه فرهنگ و هنر این شهرستان تلاشی خستگی ناپذیر داشتند.برای این برادر عزیز آرزوی طول عمر و سلامتی از درگاه خداوند خواستارم.امیدوارم بازهم شاهد حضور ایشان و تعامل ایشان با سایر ارگانها در عرصه فرهنگ و هنر باشیم.

  داغ ترین نظر! نظر شما چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 7

 24. د.مهربان   آذر ۵, ۱۳۹۳  

  Omidvarim bashan bar in post

  داغ ترین نظر! نظر شما چیست؟ Thumb up 7 Thumb down 8

 25. کامران   آذر ۵, ۱۳۹۳  

  به آقای داورزنی خسته نباشید میگم. مدیر دلسوز و زحمت کشی بودند . دلسوزی ایشون برای همه جامعه هنری گنبد واقعا تحسین برانگیز بوده
  امیدوارم آقای داورزنی همچنان برای پیشرفت گنبد حضور داشته باشند

  برای ایشون آرزوی طول عمر و سلامتی رو دارم.

  داغ ترین نظر! نظر شما چیست؟ Thumb up 11 Thumb down 8

ثبت دیدگاه

(1) دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سلام گنبد در وب سایت منتشر خواهد شد.

(2) پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

(3) پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام:

رایانامه:

متن:

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.