آخرین عناوین
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ | ۲۳:۵۱ ب.ظ
کاریکاتور جرجان کجاست؟!
به گزارش سرویس فضای مجازی سلام گنبد، چندی پیش کاریکاتوری با عنوان “کاریکاتور گنبدی ها برای گرگانی ها!” منتشر گردید که با بازخورد های متفاوتی روبرو بود. این اثر کاریکاتوریست گنبدی در رسانه های استان گلستان بصورت گسترده منتشر شد، که با نظرات متفاوتی رو برو بود که در زیر برای مخاطبان فهیم آورده می […]

به گزارش سرویس فضای مجازی سلام گنبد، چندی پیش کاریکاتوری با عنوان “کاریکاتور گنبدی ها برای گرگانی ها!” منتشر گردید که با بازخورد های متفاوتی روبرو بود.

این اثر کاریکاتوریست گنبدی در رسانه های استان گلستان بصورت گسترده منتشر شد، که با نظرات متفاوتی رو برو بود که در زیر برای مخاطبان فهیم آورده می شود.

سلام گنبد موضع مستقلی نسبت به همه رسانه های استان داشته و تنها به دلیل استقبال مخاطبان فضای مجازی، اقدام به نشر این اثر و نظرات پیرامون آن می کند.

مخاطبی در خبر انتشار این کاریکاتور در رسانه گلستان ما نوشت :

برخی از گرگانی ها تعصب بی موردی دارند ، اول از همه مرکز استان بایستی گنبد باشه چون از نقشه که نگاه میکنی معلومه بعد از لحاظ تاریخی و فرهنگی هم همینطور،حالا نوش جونتون مرکز که به نام شماست ولی دیگه خواهشاً تو برنامه ها، کنفرانس ها و جاهای دیگه فقط برج گرگان رو نشون ندین میل گنبد هم هستا !!! گفتم در جریان باشید،بله آقا اینطوریاست.

یک از کاربران فضای مجازی که موافق این اثر بود با یادآوری اشتراک نظر دیگر افراد گنبدی نوشت : در خاطرات یکی از شهدای عزیز که بعد از چندسال در میادین مین شهید شد یادم هست که خوندم ایشون هم با این مسئله مشکل داشتن و حتی چندباری دست به اقداماتی زده بودن.

یکی از منتقدان این کاریکاتور با لحنی تند نظر خود را اینگونه اعلام کرد: این دوستان به جای طرح چنین بحث های عوام گرایانه ای لطفا بفرمایند چقدر در راستای معرفی اثر فاخر شهر مخروبه و شاهکار معماری میل به ایران و دنیا تلاش فرموده اند؟!!! 
البته از تلاش های ایشان در راستای تغییر اسم دیوار گرگان به دیوار جرجان در راستای پاسداشت زبان ملی و تغییر اسم این در طول تاریخ هزار و ششصدساله اش تقدیر و تشکر می گردد. تقدیرنامه هم احتمالا متعاقبا از آن سوی مرزها برای این پان گنبدیست های گرامی ارسال خواهد شد!! 
در هر حال، تمامی افتخارات انسانی دیروز و امروز گنبد و همه شهرها و روستاهای استان متعلق به همه مردم ایران است.

مخاطبی با نام “سرشناس” در انتقاد به بی توجهی به ظرفیت های شهرستان از سوی مرکز استان نوشت: چرا میراث استان وقتی به نام شهر گرگان زده میشه! باعث تفرقه افکنی نیست!!؟ اما یک کارکیاتور اینقدر به مذاق دوستان خوش نمی آید؟ چرا وقتی میراث گنبد(بخوانید جرجان) توسط گرگان سانسور میشه باعث تفرقه نیست اما ظرفیت های بزرگترین و با قدمت ترین شهر استان نادیده گرفته میشه باعث تفرقه افکنی نیس؟ من از کاریکاتوریست بسیارممنونم که جسارت به خرج داد! 
این گرگانی ها تا کی میخوانحقوق مردم گنبد رو بخورن. پرچم استان مگر جز با والیبال گنبد، بازیکنان و هنرمندان گنبد و اسبدوانی گنبد و ده های ظرفیت دیگری که سانسور شده بالا نرفته!؟ چرا اینقدر چهره بدی از گنبد تو اذهان می سازیم؟! / واقع بین باشیم!

محمد اسماعیلی یکی  از مخاطبان سایت قابوسنامه در خبر انتشار این کاریکاتور نوشت: خیلی جالب بود. جالب که چه عرض کنم حقیقت بود. یکی دیگر از مخاطبین قابوسنامه نوشت: محض اطلاع بگم که جرجان نام قدیم گنبد بوده و در ضمن جاده ابریشم هم از گنبد رد شده نه گرگان ونام گرگان استراباد بوده پس زیاد هویت تاریخی گرگان و به رخ ما گنبدیها که خودمون مهد تمدنیم نکشید و این عکس مظلومیت بزرگترین برج آجری جهان و به تصویر میکشه که بعضی ها اصلا به حسابشم نیاوردن

یکی از کاربران سایت گلستان ما با لحنی عجیب نظری را منتشر کرد که با پاسخ کاربران دیگر مواجه بود: گنبد یه دونه بومی داره ؟؟؟ اکثریت سیستانی، ترکمن و شاهرودی… گرگان ۳هزار سال قدمت داره گنبد اگرم داشته باشه مال استانه نه مهاجران و … ها، الان بگردید ببینید ریشه کاریکاتوریسته به کجا میرسه؟ اگه گنبدی بود من اسممو میذارم قابوس ابن وشمگیر!!!

خواهش می کنم یخورده مطالعه تون رو ببرید بالا…تا به فهمید هیچ قومی و هیچ تمدنی یکهو از زیر زمین روشد نکرده یا از آسمون نباریده بلکه همین مهاجرت ها و سکنی گزیدن ها تمدن ها و شهرهای امروزی رو ساخته!!
براتون متاسفم که با همین نگاه دارید استان رو مدیریت می کنید!

کاربر دیگری چنین پاسخ داد: به نظرم گنبدی و یا بومی بودن کاریکاتوریست مهم نیست ، مهم گفتن حقیقت از سوی هر انسان آزاده است که مسلما به مذاق بعضی متعصبین خوش نخواهد آمد. مهم بیان کردن تعرض به حق و حقوق سایر مردم شهرستانهای استان و نگاه از بالا از سوی برخی مرکزنشینان است که البته از سالیان دور بوده و همچنان …
امیدوارم میراث کسی را به یغما نبرند و از آن استفاده ابزاری نکنند.

درادامه برخی دیگر از نظرات مخاطبین در رسانه های استان را بخوانید:

من نمیدون چرا مردم گنبد…به خصوص جوانان گنبدی نخبه نمی خوان مطالعه علمی بر روی هویت خودشون کنن
این یک مساله روشنیه که به راحتی میشه اثباتش کرد. اصلا وقتی شما نام جرجان رو نمی تونید فراموش کنید و از طرفی نام گرگان رو جهت فرماموشی جرجان انتخاب می کنید خودش یک فرصت برای گنبدی هاست!

فخرالدین اسعد جرجان؟!! چر در گنبد برای این شخصیت برنامه اب گرفته نمی شه؟! چرا اصلا در مورد عظمت شهر کهن جرجان با یافته های بسیار که فقط لازمه به صفحه میراث فرهنگی گنبد در سایتش مراجعه کنیم حرفی زده نمیشه!!

باید یک جنبش مردمی برای احقاق حقوق هویت گنبد راه بیفته

برخی از گرگانی ها تعصب بی موردی دارند ، اول از همه مرکز استان بایستی گنبد باشه چون از نقشه که نگاه میکنی معلومه بعد از لحاظ تاریخی و فرهنگی هم همینطور،حالا نوش جونتون مرکز که به نام شماست ولی دیگه خواهشاً تو برنامه ها، کنفرانس ها و جاهای دیگه فقط برج گرگان رو نشون ندین میل گنبد هم هستا !!!
گفتم در جریان باشید،بله آقا اینطوریاست.

  1. یاسین   آبان ۳, ۱۳۹۴  

    زنده باد گنبد

    خیلی پسندیده! شما هم می‌پسندید؟ Thumb up 7 Thumb down 2

  2. من   دی ۲۵, ۱۳۹۳  

    زنده باد گنبد و گنبدی ها!!!!!۵

    خیلی پسندیده! شما هم می‌پسندید؟ Thumb up 12 Thumb down 1

ثبت دیدگاه

(1) دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سلام گنبد در وب سایت منتشر خواهد شد.

(2) پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

(3) پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام:

رایانامه:

متن:

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.