آخرین عناوین
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۸ ق.ظ
مدیر آبفار گنبدکاووس:
آب شرب روستاهای گنبدکاووس کدورت دارد، اما آلوده نیست
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی گنبدکاووس با اذعان به کدورت آب شرب بیشتر مناطق روستایی شهرستان به دلیل ریزدانه ها، تصریح کرد: آب شرب روستاهای زیرپوشش به هیچ عنوان آلودگی میکروبی یا شیمیایی ندارد.

سید-مهدی-حسینیبه گزارش سلام گنبد، سیدمهدی حسینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اضافه کرد: بیشتر سفره های آب زیر زمینی مناطق شمالی استان گلستان و نیز گنبدکاووس به دلیل قرار گرفتن در مسیر ریزدانه ها (شن و ماسه) و برداشت بی رویه آب، دارای کدورت است که از صافی ها نیز گذر می کند.
وی، وجود کدورت در آب شرب بیشتر مناطق روستایی گنبدکاووس بویزه در فصل گرم سال را طبیعی دانست ،اما افزود: با نمونه گیری ها و آزمایش هایی که به صورت روزانه از سوی این مدیریت و نیز مرکز بهداشت انجام می شود، هیچ گونه آلودگی میکروبی یا شیمیایی در آب شرب مناطق روستایی این شهرستان مشاهده نشده است.
حسینی به مشکل ایجاد شده در شبکه آب شرب روستاهای ایمر محمدقلی آخوند، کوچک یورت شیخان، ایمر ملا ساری، تره ملا و حاج الله یار گنبدکاووس با مجموع ۱۶۰۰ خانوار نیز اشاره کرد و گفت: علت کدورت بودن بخشی از شبکه آب شرب دو روستای ایمر محمدقلی آخوند و کوچک یورت شیخان، بیشتر مربوط به شکستگی لوله چاه آب است.
وی تصریح کرد: امروز عملیات ویدیو متری ( فیلم برداری از داخل چاه) انجام که درصورت شکستگی لوله، نسبت به رفع مشکل اقدام های لازم انجام خواهد شد ،ضمن اینکه به بخشی از مناطق این روستا تا رفع مشکل به صورت سیار آبرسانی می شود.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی گنبدکاووس درخصوص مشکل کدورت آب شرب سه روستای دیگر در این شهرستان، گفت: علت این مشکل فرسودگی شبکه انتقال و توزیع آب روستاهای ایمر ملا ساری، تره ملا و حاج الله یار که مربوط به قبل از انقلاب است، می باشد.
حسینی افزود: با پیگیری انجام شده قرار است کل شبکه توزیع آب این سه روستا به طول ۱۵ کیلومتر تعویض شود که برای انجام این کار پیمانکار مشخص و قرار است ظرف حداکثر شش ماه مشکل برطرف شود.
وی مدعی شد که مصرف بی رویه آب، استفاده از آب شرب برای مصارف دامی و در مواردی کشاورزی از سوی اهالی روستاها از دیگر دلائل کدورت آب شرب است.
آب و فاضلاب روستایی گنبدکاووس هم اکنون ۱۳۶ روستا با ۳۲ هزار مشترک زیرپوشش دارد ،ضمن اینکه به ۲۸ روستای دیگر این شهرستان نیز با شش دستگاه تانکر به صورت سیار آبرسانی می کند.
هم اکنون منابع آب شرب مناطق روستایی شهرستان ۳۶۰ هزار نفری گنبدکاووس درشرق استان گلستان از ۶۰ حلقه چاه آب تامین می شود.

ثبت دیدگاه

(1) دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سلام گنبد در وب سایت منتشر خواهد شد.

(2) پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

(3) پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام:

رایانامه:

متن:

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.