آخرین عناوین
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۷ ب.ظ
در جلسه شورای اداری انجام شد؛
بررسی طرح های توسعه ای گنبدکاووس با حضور استاندار گلستان
طرح های زیربنایی و توسعه ای شهرستان گنبدکاووس با حضور استاندار گلستان، نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی، تعدادی از مدیران کل استان و مدیران شهرستان گنبدکاووس، روز سه شنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d8%ac%d9%84%d8%b3%d9%87-%d8%b4%d9%88%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%da%af%d9%86%d8%a8%d8%af

به گزارش سلام گنبد به نقل از ایرنا، در این نشست که به ریاست استاندار گلستان برگزار شد، فرماندار ویژه گنبدکاووس با تشریح برنامه های توسعه ای و زیربنایی شهرستان گنبدکاووس از جاده نفت که گنبدکاووس را به مرز اینچه برون وصل می کند، احداث بیمارستان ۸۰۰ تختخوابی، جاده کمربندی شهر گنبدکاووس و راه اندازی پست برق شماره ۴ گنبدکاووس برای تامین برق مشترکین جدید به ویژه صنایع تولیدی را از مهمترین این طرح ها ذکر کرد.

عبدالقدیر کریمی از گازرسانی به بخش مرزی داشلی برون، ادامه و تکمیل مجتمع آبرسانی فجر که برای آبرسانی به ۹۱ روستا از سال ۸۱ آغاز شده و تاکنون تنها ۲۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، طرح ساماندهی محوطه برج جهانی قابوس و چهار بانده کردن محور آق قلا – گنبدکاووس و راه آهن گرگان – گنبد به عنوان دیگر طرح های زیربنایی شهرستان نام برد که نیازمند توجه و اقدام مسئولان در سطح استان و کشور است.

در این نشست مسئولان مرتبط با پروژه های توسعه های و زیربنایی شهرستان گنبدکاووس توضیحاتی درخصوص وضعیت فعلی طرح ها و مشکلات فراروی آن داده و چگونگی ادامه اجرای این طرح ها را در حضور استاندار مورد بحث و بررسی قرار دادند.

نحوه ادامه جاده کمربندی گنبدکاووس، بیمارستان ۸۰۰ تختخوابی و مسائل مربوط به تامین زمین آن و سایر مسائل بهداشت و درمان گنبدکاووس از جمله احداث مرکز جامع سرطان، تامین اعتبار و اجرای طرح های آبیاری تحت فشار در گنبدکاووس، راه آهن گرگان – گنبدکاووس و برخی موضوعات مرتبط با راه آهن قزاقستان – ترکمنستان – ایران و تاسیسات آن در محل گمرک اینچه برون و نیز بندر خشک در این گمرک از عمده ترین مواردی که در این نشست به طور مفصل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست استاندار گلستان خاطر نشان کرد: با توجه به موقعیت شهرستان گنبدکاووس و مرکزیت آن در شرق گلستان، این شهرستان از برخی عقب ماندگی ها در زمینه های محتلف از جمله در بخش بهداشت و درمان و سایر امور زیربنایی برخوردار است که بلاید برای رفع آنها تلاش شود.

حسن صادقلو افزود: به نظر من برخورداری از دانشگاه علوم پزشکی، مرکز آنژیوگرافی که عملیات اجرایی آن چندی پیش آغاز شده و نیز ارتقای ظرفیت های اجتماعی و اقتصادی گنبدکاووس حق این شهرستان است و باید برای رفع شکاف و عقب ماندگی های تاریخی این شهرستان در زمینه های مختلف اقدام شود.

قرجه طیار نماینده مردم شهرستان گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی نیز با تشریح نیازهای توسعه ای این شهرستان از جمله در زمینه راه اهن گرگان -گنبد و نیز مشکلات این شهرستان در حوزه گمرک اینچه برون و تاسیسات راه آهن در آن گمرک و بندرخشک و نیز مسائل مرتبط برج قابوس و اهمیت رسیدگی به آن که به ثبت جهانی رسیده است، خواستار اقدام مسئولان مرتبط برای رفع مشکلات فرا روی توسعه و پیشرفت شهرستان شد.

شهرستان گنبدکاووس یا ۳۶۰ هزار نفر جمعیت که ۱۸ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند و بیش از ۵ هزار کیلومتر مربع وسعت که یک چهارم (۲۵ درصد) مساحت استان گلستان را در بر می گیرد، در شرق این استان واقع است و از نظر مساحت، بزرگترین شهرستان استان گلستان محسوب می شود.

ثبت دیدگاه

(1) دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سلام گنبد در وب سایت منتشر خواهد شد.

(2) پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

(3) پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام:

رایانامه:

متن:

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.