آخرین عناوین
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ | ۱۸:۲۵ ب.ظ
استاندار گلستان در جلسه شورای اداری گنبدکاووس:
نمایندگان گلستان به دنبال تخصیص کامل اعتبارات محرومیت زدایی استان باشند
استاندار گلستان گفت: اعتبارات ماده ۱۸۰ محرومیت‌زدائی و توازن بخشی استان‌ها بین ۸ استان محروم کشور توزیع شود تا سهم استان گلستان در این زمینه افزایش یابد.

حسن-صادقلو

به گزارش سلام گنبد به نقل از ایرنا، حسن صادقلو روز سه شنبه در جلسه شورای اداری گنبدکاووس که باحضور ۲۳ تن از مدیران کل استان در فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: اداره و نهاد بدون خدمت، فاقد هویت است بنابر این خدمت به مردم و برخورد مناسب با آنان باید در راس امور قرار داشته باشد.

وی با اشاره به اهداف برگزاری جلسات شورای اداری، گفت: ایجاد هماهنگی بین ادارات و نهادها برای انجام بهتر امور، تبادل تجربیات، آسیب شناسی مسائل و راه حل کاهش آسیب ها، ارائه روش های توفیقات به دست آمده و بررسی روندهای اسیب زا از مهمترین اهداف برگزاری این جلسات است.

صادقلو با تاکید برضرورت خدمت عملی به مردم به جای وعده و شعار دادن به آنان، اضافه کرد: بنده به عنوان استاندار هرگز قولی که منجر به عمل نشود نداده و نمی دهم و دولت نیز چنین رویه ای دارد و اگر مشکلی در اجرای طرح ها به وجود آمده، ناشی از مشکلات و تنگناهای مالی کشور است.

وی با اشاره به موضوع اجرایی نشدن قطعه اول راه آهن گرگان – گنبدکاووس به طول ۲۴ کیلومترکه قرار بود امسال اجرایی شود، تصریح کرد: برای اجرای این طرح خیلی تلاش شد اما به دلیل شکایت حقوقی آستان قدس رضوی به عنوان پیمانکار قبلی، عملیات اجرایی این طرح فعلا متوقف شده که با رفع این مشکل، عملیات اجرایی این پروژه آغاز می شود.

استاندار گلستان، تخصیص نیافتن ۳۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبارات ماده ۱۸۰ که پیش از این دولت باهدف ایجاد توازن بخشی بین استان های کشور، برای هشت استان از جمله استان گلستان پیش بینی کرده بود، را از دیگر مشکلات گلستان دانست و گفت: درمجلس قبلی این ماده را به همه استان ها تسری دادند که اجحاف بزرگی در حق هشت استان کمتر توسعه یافته کشور شد.

صادقلو، افزود: نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی باید این ماده را طبق نظر اولیه دولت، برای هشت استان مجددا احیا نمایند تا از محل آن برخی طرح ها و پروژه های زیرساختی در اینگونه استان ها از جمله در استان گلستان اجرایی شود.

وی، تصویب منطقه آزاد تجاری اینچه برون برای استان گلستان را از دیگر خدمات دولت تدبیر و امید برشمرد و گفت: دولت رسالت خود را دراین خصوص انجام داده و اکنون نمایندگان مجلس باید با پیگیری موضوع و تصویب لایحه دولت، به توسعه گلستان و رفع محرومیت های آن کمک کنند.

صادقلو همچنین با اشاره به مشکلات حوزه بهداشت و درمان (سلامت) گنبدکاووس، اضافه کرد: این شهرستان بزرگ گلستان دراین حوزه دچار عقب ماندگی است که باید مدیران استان با تلاش مضاعف این عقب ماندگی ها را جبران نمایند.

وی تصریح کرد: بهره مندی از دانشگاه علوم پزشکی، مرکز آنژیوگرافی قلب، بیمارستان ۸۰۰ تختخوابی و ارتقای سایر مراکز درمانی حق گنبدکاووس است و بنده به عنوان استاندار بارها این موارد را تاکید کرده ام.

استاندار گلستان یادآور شد: مرکز آنژیو گرافی قلب که در بیمارستان صیاد شیرازی گرگان راه اندازی شد، بایستی در گنبدکاووس که به بیماران شرق گلستان خدمات می دهد، راه اندازی می شد، زیرا در کردکوی و گرگان دو مرکز دیگر داشتیم.

وی خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی مرکز آنژیوگرافی قلب در گنبدکاووس چندی قبل آغاز شده و با بهره برداری از آن، مردم شرق استان از خدمات آن می توانند برخوردار شوند.

صادقلو همچنین برلزوم تسریع در تکمیل مرحله نخست کمربندی شهر گنبدکاووس به طول دو کیلومتر و توجه به ایجاد زیرساخت های بخش کشاورزی ازجمله اجرای سیستم های آبیاری نوین و احداث جاده بین مزارع در این شهرستان به تناسب ۲۵ درصد وسعت، این شهرستانو نقش آن در تولیدات زراعی و باغی استان گلستان تاکید کرد.

در این جلسه برخی مدیران کل گلستان نیز به بیان اقدامات صورت گرفته در حوزه شهرستان گنبدکاووس پرداختند. گنبدکاووس با ۳۶۰ هزار نفری گنبدکاووس واقع درشرق گلستان، دومین شهرستان بزرگ استان است.

ثبت دیدگاه

(1) دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سلام گنبد در وب سایت منتشر خواهد شد.

(2) پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

(3) پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام:

رایانامه:

متن:

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.