آخرین عناوین
جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۶ ب.ظ
یادداشت:
به این همه صراحت هم بی محلی کنیم؟!
حالا به نظر می رسد که وقت آن رسیده تا از همه سوال کنیم در قبال این همه صراحت چه کرده اید؟ از همه مهمتر هم این است که در گزارشات به مردم نکته اخیر رهبری یعنی عدم ارائه گزارش های صوری و حجمی و لحاظ مساله «میزان اثربخشی» مورد توجه قرار گیرد.

کاروان-اهل-سنت-اربعین (15)

سلام گنبدیادداشت | چند روزی منتظر ماندم تا ببینم آیا سخنان صریح و بی پرده رهبر معظم انقلاب در روز میلاد پیامبر رحمت «ص» پژواکی در میان مسئولان و نخبگان ایجاد می نماید و باز چون مثل همیشه، موضوع غریب و بی یاور وحدت را تنها دیدم انگیزه پیدا کردم تا از منظری دیگر به مساله بنگرم!

رهبری در این دیدار تاکید کردند که «یک‌ونیم میلیارد مسلمان، این‌همه کشورهای اسلامی با این‌همه منابع، این نیروی انسانی فوق‌العاده؛ اگر این [مجموعه] متّحد باشد و با وحدت به سمت اهداف اسلامی حرکت بکند، قدرتمندانْ دیگر نمیتوانند در دنیا کوس قدرت بزنند؛»

و از آن صریح تر فرمودند که امروز دو اراده در منطقه در حال رویارویی هستند که یکی اراده وحدت است و دیگری اراده تفرقه! آیا از این صریح تر هم می شد گفت که همه درگیری ما و استکبار در شرایط کنونی جهان اسلام بر سر مساله وحدت و تفرقه مسلمانان است؟!

از نقل قول ها می گذرم چرا که این آخرین سخنان بی پرده ایشان در مساله وحدت بود که در این چهار پنج سال بارها و بارها و بارها تکرار شد!

حالا به نظر می رسد که وقت آن رسیده تا از همه سوال کنیم در قبال این همه صراحت چه کرده اید؟ از همه مهمتر هم این است که در گزارشات به مردم نکته اخیر رهبری یعنی عدم ارائه گزارش های صوری و حجمی و لحاظ مساله «میزان اثربخشی» مورد توجه قرار گیرد:

🔴 1.  دستگاههایی مانند وزارت خارجه، سازمان فرهنگ و ارتباطات، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام، سپاه قدس و… که مستقیما در حوزه بین الملل فعالیت می کنند باید بگویند در این شرایط بحرانی منطقه برای تقریب بین مذاهب چه اقدام موثری را انجام دادند؟

🔴 2.  دستگاههایی مانند وزارت ارشاد، حوزه هنری، حوزه های علمیه، دفتر تبلیغات اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و… باید توضیح دهند که برای فرهنگسازی گفتمان وحدت در حیطه مسوولیت شان خصوصا در داخل کشور چه اقدامات موثری را انجام داده اند؟

🔴 3.  مجموعه های مردمی وابسته به بسیج، کانونهای مساجد، تشکلهای تربیتی، هیئت های مذهبی، گروههای تبلیغی حوزوی، مجموعه های دانش آموزی و دانشجویی و… نیز باید بگویند که برای توجه به این مطالبه دائمی رهبری چه اقدامات درخوری را انجام داده اند؟
کاش رسانه های ما اقلا در قبال حجم گسترده تاکیدات رهبری در مساله وحدت اسلامی، کارکرد مطالبه گری را ایفا کنند و به سراغ همه مجموعه های فوق الذکر بروند.

نویسنده: علیرضا کمیلی، فعال جهان اسلام

ثبت دیدگاه

(1) دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سلام گنبد در وب سایت منتشر خواهد شد.

(2) پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

(3) پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام:

رایانامه:

متن:

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.