آخرین عناوین
سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۷ ب.ظ
سرپرست پلیس فتای گلستان:
شبکه های تلگرامی گلستان شبانه روزی رصد می شود
رشد چشمگیر شبکه های اجتماعی موبایلی و حجم بالای اطلاعات درست و نادرست در این بستر رسانه ای مجازی عملاً نتیجه بخش بودن اقدامات سلبی محض را ناممکن کرده است. با این حال دستگاه های متولی به دنبال راهکارهایی برای ساماندهی به فعالیت کاربران جهت استفاده پاک و امن از این بستر هستند.

%d8%aa%d9%84%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85-%da%af%d9%84%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86

به گزارش سلام گنبد، رشد چشمگیر شبکه های اجتماعی موبایلی و حجم بالای اطلاعات درست و نادرست در این بستر رسانه ای مجازی عملاً نتیجه بخش بودن اقدامات سلبی محض را ناممکن کرده است. با این حال دستگاه های متولی به دنبال راهکارهایی برای ساماندهی به فعالیت کاربران جهت استفاده پاک و امن از این بستر هستند.

سرپرست پلیس فتای گلستان در گزارشی که مهر  از جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر گرگان منتشر کرده است، از رصد شبانه روزی شبکه های تلگرامی گلستان خبر داد و تاکید کرد: تامین امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات کشور، صیانت از هویت دینی، ملی و ارزش های انسانی جامعه و حفظ حریم خصوصی و آزادی های مشروع از جمله اهداف تشکیل پلیس فتا است.

صاحب کاران از برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی، هتک حیثیت و نشر اکاذیب، تهدید، اخاذی و مزاحمت، جاسوسی در فضای مجازی، تبلیغات ضددینی، القای شبهات دینی، شکل گیری روابط نامناسب بین افراد، ترویج انحرافات مذهبی به عنوان نمونه جرائمی که در فضای مجازی در ایران اتفاق می افتد نام برد.

وی با بیان اینکه در ۹ ماهه ابتدای سال ۹۵ نسبت به آمار مشابه در سال گذشته بیش از ۹۴ درصد افزایش جرایم داشته ایم ادامه داد: در این مدت بیش از ۸۲ درصد پرونده ها، منجر به اعزام متهمین به مراجع قضایی شده است.

سرپرست پلیس فتا گلستان افزود: ۸۵ درصد جرایم اتفاق افتاده در بین مردان و ۱۴ درصد جرایم در بین جامعه زنان بوده است، همچنین ۸۸ درصد جرایم اتفاق افتاده در بین بیکاران و ۱۱ درصد جرایم در بین افراد شاغل بوده است.

صاحب کاران از ۲۶هزار و ۵۰۰نفر ساعت آموزش، توزیع ۱۶هزار و ۳۰۰ سی دی آموزشی، ۵۳ هزار بروشور و برگزاری ۱۸ روز نمایشگاه به عنوان اقدامات پیشگیری در این حوزه در ۹ ماه ابتدای سال ۹۵ خبر داد.

وی همچنین به طرح «مشارکت در پیشگیری اجتماعی از جرایم و آسیب های فضای مجازی سال ۹۵» اشاره کرد و گفت: این طرح با هدف ایجاد فرهنگ مناسب استفاده از اینترنت و فضای مجازی، تبدیل فضای اینترنت به حوزه امن برای کسب و کار و هدایت دستگاه های موثر در طرح اجرا می شود و ۲۳ دستگاه اجرایی در این طرح مشارکت دارند.

سرپرست پلیس فتا گلستان تصریح کرد: افزایش تعامل و به کارگیری ظرفیت سازمان ها و نهادهای تاثیر گذار در جهت آگاهی بخشی به نسل جوان، استفاده از ظرفیت تلویزیون شهری در جهت آگاهی بخشی به جوانان، اطلاع رسانی قوانین حمایتی و پیشگیرانه در جهت کاهش جرایم، برگزاری کارگاه ها و همایش ها و درج هشدار و موضوعات آموزش فضای مجازی در پورتال نهادها می تواند به افزایش آگاهی و کاهش آسیب های مجازی در جامعه کمک کند.

ثبت دیدگاه

(1) دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سلام گنبد در وب سایت منتشر خواهد شد.

(2) پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

(3) پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام:

رایانامه:

متن:

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.