آخرین عناوین
شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۸ ب.ظ
رویش های انقلاب در جرجان زمین
مسئولین با نگاه فرصت شناسانه به رویش ها بنگرند
متوجه شدم که برنامه امشب، اکران آثار هنرمندان گنبدی است. با خودم گفتم: خدا به خیر کند……کاش فردا که قرار بود “پرونده ناتمام” پخش شود می آمدم….به شوخی زمزمه کردم؛ حداقل امشب را گام در مسیر تقویت جبهه فرهنگی انقلاب برنداریم و برویم، چه می شود؟!

سلام گنبد|جمعه ۱۰ دی ماه ۱۳۹۵، در دومین شب برگزاری جشنواره مردمی فیلم عمار در گنبدکاووس؛ به همراه خانواده برای دیدن آثار به سالن هلال احمر رفته بودیم. از همان بدو ورود متوجه شدم که برنامه امشب، اکران آثار هنرمندان گنبدی است. با خودم گفتم: خدا به خیر کند……کاش فردا که قرار بود “پرونده ناتمام” پخش شود می آمدم….به شوخی زمزمه کردم؛ حداقل امشب را گام در مسیر تقویت جبهه فرهنگی انقلاب برنداریم و برویم، چه می شود؟!…..با کمی دو دو تا پنج تا! به این نتیجه رسیدم که کمی برای شروع قضاوت کردن هایم فرصت قائل شوم.photo_2016-12-31_12-33-20
خلاصه مستندها، همان ها که حاصل کار جوانان همین شهر بود یکی پس از دیگری بر روی پرده می رفتند و من مات و مبهوت
و خوشحال از راه ندادن دوباره به آن قضاوت های عجولانه بودم و نه فقط در خودم، بلکه در چهره بسیاری از همشهریانم این برق نگاه ناشی از افتخار، دیده می شد.
دیشب رنگ و بوی امید با نوید زیبای رویش، دیوار سالن قدیمی هلال احمر گنبد را آذین بندی کرده بود؛ رویشی که حکایت از خودباوری داشت.
با خودم فکر میکردم، کاش به همین اندازه که حکایت خودباوری به تولید آثار قوی و خوبی چون “پل ورسک” و “اسدا..” و “سیداحمد” و….منجر شده است، رنگ و بوی اعتماد و فرصت سازی از طرف همشهریان و مسئولین شهرمان را به همراه داشته باشد.
این رویداد امیدوارانه می تواند یک نکته اساسی را برای ما بازنمایش دهد: آنجا که حضرت روح الله می فرماید: #ما_اگر_بخواهیم_میتوانیم و #اگر_بیدارشویم_میتوانیم.

👈🏻جشنواره عمار در گنبد دو شب دیگر ادامه دارد، با آثار جوانانی با همت از همین مرز و بوم…..
و ما شنبه و یکشنبه شب را همه با هم به تماشای آثار هنرمندانی می نشینیم که عمارگونه برای حفظ و اعتلای فرهنگ انقلابی مان تلاش کرده اند و شاید همین تماشا کردن ها بهانه ای باشد تا کمی دقیق و دغدغه مندتر اطرافمان را بنگریم و از درس های حاصل از اتفاقات کوچک اما بزرگ زندگی خود و اطرافیانمان غافل نشویم.

🖊نویسنده: سارا آفاق پور، فعال دانشجویی

 

ثبت دیدگاه

(1) دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سلام گنبد در وب سایت منتشر خواهد شد.

(2) پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

(3) پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام:

رایانامه:

متن:

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.