آخرین عناوین
دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ | ۲۳:۳۲ ب.ظ
نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس:
گلستان رتبه ۳۰ کشور در سرانه درآمدزایی است
نماینده گنبدکاووس اظهار داشت: بر اساس لایحه بودجه سال ۹۶ در سال آینده هر گلستانی با ۲۸۵ هزار تومان درآمدزایی رتبه ۳۰ کشوری را خواهد داشت.

%d9%82%d8%b1%d8%ac%d9%87-%d8%b7%db%8c%d8%a7%d8%b1

به گزارش سلام گنبد، قرجه طیار نماینده مردم گنبدکاووس و بخش محروم داشلی برون بابیان مطلب فوق افزود: این میزان درآمدزایی و تولید ثروت توسط شهروندان استان گلستان بیانگر عمق فقر و مشکلات معیشتی و اقتصادی این استان به ظاهر سرسبز و شمالی است.

وی گفت: درآمد کل کشور در سال ۹۶ بالغ بر ۸۷۰۰۰ میلیارد تومان برآورد شده که سهم استان گلستان ۵۶۷ میلیارد تومان است. این مبلغ معادل ۶۵صدم درصد درآمد کل کشور است. به عبارت دیگر استان گلستان به عنوان یکی از ۳۲ استان کشور کمتر از ۱% ثروت کشور را تولید می کند و در بین استان های کشور نیز رتبه ۲۲ را دارد.

عضو کمیسیون اقتصاد مجلس تاکید نمود: در بخش توزیع اعتبارات وضع گلستان به مراتب بهتر است و از ۲۵ هزار و ۶۰۰ میلیادر تومان توزیع بودجه سال ۹۶ سهم استان گلستان ۷۳۲ میلیارد تومان است. سهم گلستان در توزیع اعتبارات سال ۹۶ حدود ۸۵/۲% یعنی نزدیک به ۳% است و از این حیث در بین استان های کشور جایگاه ۱۷ را داراست.

او یادآور شد: سهم هر گلستانی از توزیع اعتبارات سال ۹۶ حدود ۳۶۸ هزار تومان است و در این شاخص اقتصادی رتبه ۱۷ کشوری را دارند.

طیار خاطر نشان ساخت: ضریب بازگشت منابع به استان در قیاس با درآمد استان، ۱۲۹% و جایگاه ۸ کشوری است. به عبارت دیگر دولت یازدهم ۲۹% بیش از درآمد استان به طرح ها و هزینه های استان تزریق اعتبار می کند.

وی گفت: با توجه به عقب ماندگی تاریخی گلستان و به ویژه شهرستان های محروم و مرزی استان، که میانگین درآمد استانی بیانگر آن است؛ توجه بیش از پیش و تزریق اعتبارات ملی و استانی به ویژه در بخش طرح های تملک دارایی سرمایه ای ضروری است.

عضو کمیسیون اقتصاد مجلس افزود: با وجود افزایش اعتبارات در قیاس با درآمدهای استان، هنوز بسیاری از پروژه های ملی و طرح های زیرساختی و مهم استان از قبیل راه آهن گرگان – گنبد، بندرخشک اینچه برون، آبرسانی به روستاهای نوار مرزی گنبد، تأسیسات و تصفیه خانه فاضلاب شهری گنبد، جاده نفت، پتروشیمی گلستان، طرح گردشگری جزیره آشوراده، زهکشی ۲۸۰ هزار هکتار زمین های شمال استان، سد نرماب چهل چای و . . . راه درازی برای تا تکمیل طرح ها و بهره برداری دارند.

ثبت دیدگاه

(1) دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سلام گنبد در وب سایت منتشر خواهد شد.

(2) پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

(3) پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام:

رایانامه:

متن:

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.